Instagram Hesabımı Nasıl Koruyabilirim ?

Instagram Hesabımı Nasıl Koruyabilirim ?

Instagram geçtiğimiz senelerde Facebook tarafından satın alındı, satın alındığı güne kadar instagram hesap güvenliği hakkında birçok sorun yaşadılar. Bu tarz sorunlar Mark Zuckerberg ‘in instagramı satın almasıyla beraber biteceği görüşleri vardı, aksine instagram hesap güvenliği facebook kadar kolay sağlanamıyordu, bildiğiniz üzere instagram birçok kez çöktü ve kasılmalar yaşadı.

Instagram hesap güvenliği için öneriler ;

 • Açılan ilk e postayı kullanmaya devam edin veya o e postayı saklayın Hesabınız çalınır veya şifresini unutursanız ilk e posta sayesinde hesabınızı kurtarabilirsiniz.
 • Hile sitelerine bulaşmayın instagram ve benzeri sosyal medya platformları yapılacak her türlü hile olayına karşı net bir tutum sergiler hesabınız kapanabilir veya çalınabilir.
 • Hesap şifresi oluştururken oluşturduğunuz şifrelerde ‘’1 2 3 , a b c ‘’ gibi basit herkes tarafından tahmin edilecek şeylerden kaçının. Adınız gibi herkes tarafından bulunması kolay şeyleri tercih etmeyin aksine büyük harf, küçük harf , tire , nokta gibi kombinasyonları kullanabilirsiniz. Hesap çalınması için oluşturulmuş botlar hesabınıza zarar veremez.

 

 • Yukarıda belirttiğim instagram hesap güvenliği kurallarını 5 yıldan beri yaşadığım olaylardan sizlere öğüt şeklinde yansıtmaya çalıştım, instagram takipçi sitelerinden açtım sonra panelleri kullandım tüm üyelerin bilgileri gözüküyordu ve bu sizin hesaplarınızın ne kadar kolay çalınabileceğini anlatıyor.

Hesabım Çalındı Yasal Süreç Nasıl İşler ?

Hesap güvenliği size aittir, Sosyal medya platformları sizlere ücretsiz hizmet sunduğunu unutmayın. Üye olurken hiçbir sorumluluk kabul etmediklerini kulanım sözleşmesinde belirtmektedirler aynı durumu instagram takipçi siteleri de yapmaktadır.

Hesap güvenliği ile ilgili sorunu olan arkadaşlar yorumlarda belirtsin gerekli desteği sunarız.

 

"Instagram Hesabımı Nasıl Koruyabilirim ?" için 5 Yorum

 1. Avatar
  Bahadır
  3 Mart 2019, 2:19 pm

  Önerileriniz güzel

  Yanıtla
 2. Avatar
  tolgay
  3 Mart 2019, 2:23 pm

  Önerileriniz için teşekkür ederiz

  Yanıtla
 3. Avatar
  mehmet
  4 Mart 2019, 5:41 pm

  güzel paylaşım 🙂

  Yanıtla
 4. Avatar
  elif
  7 Mart 2019, 3:54 am

  öneriler güzel teşekkür ederim

  Yanıtla
 5. Avatar
  Memoli
  28 Mayıs 2019, 12:36 pm

  Oluo

  Yanıtla

Yorum yaz