Ücretsiz Site Nasıl Açılır ?

Ücretsiz site kurmak için öncelikle her web sitenin ihtiyacı olan hosting ve domain almamız gerekiyor. Bedava site yapma amacınız eğer para kazanmak ise bu yöntemleri önermiyoruz. Bedava site kurarken öncelikle birkaç karar vermemiz gerekiyor. Sitemiz alt yapısı hangisi olmalı benim tavsiyem blogger ve wordpress den yönedir. Önerilerimin sebebi ise blogger hostinge ihtiyaç duymaz ama wordpress ise dünya çapında en çok kullanılan site alt yapısına sahiptir.

 

Blogger ile Bedava Site Açma

Google tarafından verilen sayısız hizmetten biriside blogger dır. Bedava site açmak için ilk tavsiyem Blogger olacaktır nedeni ise hostinge ihtiyaç duymaz.Blogger bunun yanı sıra ücretsiz blogger uzantılı domain verir ücretsiz site açmak için birebir bizim ihtiyaç duyduğunuz şeyleri bize sunuyor. Site açarken gene de blogger uzantılı değilde kendimize özel bir domain istersek ‘’.tk .ml’’ tarzı ilk sene ücretsiz sunulan domain ler mevcuttur.

WordPress ile Bedava Site Açma

WordPress ile ücretsiz site açmak için öncelikle bedava olarak hizmet veren bir hosting firması bulmamız gerekiyor. Ücretsiz olarak ‘’ 00webhosting ’’ ve benzeri siteler sizlere hosting hizmeti vermektedir. Bedava site kurmak için lazım olan diğer işimiz ise domain bulmaktır, domain ‘’ wordpress ’’ uzantılı olarak zaten bize sunuluyor anca yukarıda da belirttiğim gibi ücretsiz site kurmak için verilen domain ler ilk sene ücretsizdir.

Bedava site kurduk, baktık işler tıkırın da gidiyor o zaman ücretli bir hostinge geçme vakti gelmiştir. Ücretli aldığınız hostinge taşıma işlemini hosting aldığınız firma ücretsiz bir şekilde yapmaktadır. Domaini ise bir sonraki seneler ücretini ödeyerek satın alabilirsiniz.

Ücretsiz site kuracak arkadaşlara önerim kesinlikle ucuz da olsa bir hosting ve domain almalarıdır, ücretsiz verilen her hizmet kötüdür bunu aklınızdan çıkarmayın yoruma sorularınızı sorabilirsiniz.

Ücretsiz Site Zararları Nedir ?

Ücretsiz site kurarsanız çalıştığınız firmalardan herhangi birisi kural değişikliği yaparsa siteniz çöpe gidebilir . yerine düşük ücretle de olsa kuralları açık ve müşteri temsilcisi olan bir hizmet almak daha iyidir. Şahsi sitem düşük bir maliyetle oluşturuldu biraz emek ve SEO bilmek gerekiyor.

"Ücretsiz Site Nasıl Açılır ?" için 4 Yorum

 1. Avatar
  hakan
  7 Mart 2019, 3:19 am

  merhaba makale için teşekkür ederim aradığım bir özet gibi olmuş devamını bekliyorum.

  Yanıtla
 2. Avatar
  pınar
  7 Mart 2019, 3:53 am

  güzel paylaşım devamı gelmeli

  Yanıtla
 3. Avatar
  Mark
  16 Mart 2019, 2:35 am

  harika

  Yanıtla
 4. Avatar
  LisaSnalm
  19 Mart 2019, 9:28 am

  süpr olmuş

  Yanıtla

Yorum yaz