Telefon Soğutma Yöntemleri

Telefonu soğutmak için neler yapabilirim der gibisiniz. Telefonlarımız gerek yazılım sal gerek ise donanımsal olarak pek çok sorun çıkarmaktadır.Telefonlarımızın ısınmasının nedeni yetersiz işlemci ve ram olabilir. Telefonunuzu ısıtan bir neden ise donanımsal olabilir bunlar çevresel faktörlerdir. Çevresel faktörler toz ve su gibi nedenler olabilir. Telefon soğutmak için programlar vardır. Soğutma tarzı programlar işlemci ve ram in üstündeki yükü azaltmak için arka planda çalışan uygulamaları kapatmaktadır.

Telefon Soğutma Yöntemi

Telefonunuza uygulama marketlerinde bulunan uygulamaları indirebilirsiniz. Arama kısmına ”Telefon Soğutma” yazarak aratabilirsiniz. Telefonu soğutmak için ücretli uygulamalar var bunlara ”telefon soğutucu apk” yazarak indirebilirsiniz.Telefonunuzun ısınmaması için en baştan yapmanız gerekenler telefonunuzu tozlu ve nemli bölgelerden uzak tutmaktır.

Telefon Soğutma Fanı

Telefonunuzu soğutmak için kılıf içerisinde veya şarj girişine takılan havayla soğutma yapan ekipmanlar vardır. Bu tarz yöntemler şarjınızı kısa sürede tükenmesine neden olacaktır. Kılıf şeklinde olanları ise powerbank mantığı ile çalışmaktadır önerim bu tarz ekipmanlardan yanadır.

Yorum yaz